Gościmy na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Home Kursy Organizacja Szkolenia
PDF Drukuj Email

Organizacja szkolenia

Kurs na patent żeglarza jachtowego.

Obecnie podstawowy stopień żeglarski /żeglarz jachtowy/ to w zasadzie „Kapitan” na wodach śródlądowych. Posiadając go możesz prowadzić wszystkie żaglowe jachty śródlądowe bez wglądu na ich wielkość. Jeżeli zastanawiasz się czy to kurs dla Ciebie to wiedz, że nie musisz mieć jakiejkolwiek wiedzy czy doświadczeń żeglarskich by przystąpić do naszego szkolenia. Naszą ambicją jest szczególna opieka instruktorska nad zupełnie „zielonymi” kandydatami w trakcie całego cyklu szkoleniowego, którego tempo dostosowujemy do Waszych umiejętności. Oczywiście nie może to powodować spowolnienia szkolenia uczestników, którzy w różnej formie zetknęli się już z żeglarstwem. Jedni i drudzy po ukończeniu naszego kursu prowadzonego zgodnie z wytycznymi PZŻ , będą przygotowani do egzaminu oraz samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych i dowodzenia nawet niewyszkoloną załogą.

Szkolenie na J. Kierskim 

Organizacja kursów:

Zajęcia teoretyczne

W sezonie zimowym odbywają się w siedzibie Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego przy ul. Św. Jerzego 3 w Poznaniu w piątki w godzinach od 18.00 – do 20.00 /jeśli grupa nie postanowi inaczej/ Na kursach rozpoczynających się w sezonie letnim, na przystani Sekcji Żeglarskiej K.S. POSNANIA - terminy uzgadniamy na bieżąco
Dla grup zorganizowanych, np. szkoły, uczelnie, firmy itp. zajęcia teoretyczne mogą odbywać się w miejscach wskazanych przez zainteresowanych. /np. w siedzibie firmy, uczelni/. Godziny zajęć uzgadniamy na bieżąco z uczestnikami.

Zajęcia praktyczne

Sezon szkolenia na wodzie trwa od kwietnia do końca października w zależności od warunków pogodowych. Szkolenie w czteroosobowych grupach prowadzą doświadczeni instruktorzy PZŻ. Każdy z uczestników ma prawo do udziału w zajęciach na wodzie w wymiarze minimum 80 godzin w tym 20 godzin za sterem. Zgodnie z wytycznymi PZŻ. W razie potrzeby przewidziane są również dodatkowe nieodpłatne godziny pływania pod nadzorem instruktorskim. Uczestników kursu obowiązuje ustalony harmonogram pływań. Zajęcia odbywają się wg harmonogramu w systemie weekendowym lub w innych ustalonych z grupą dniach tygodnia w godz. od 10.00 do 16.00 z półgodzinną przerwą śniadaniową o godz. 13.00.

Jeśli z ważnych powodów nie możesz wziąć udziału w kolejnych zajęciach zgłoś zawczasu ten fakt instruktorowi i omów z nim możliwość odbycia dodatkowych zajęć.

Żeby uzyskać Patent Żeglarza Jachtowego, po zakończeniu szkolenia uczestnicy kursu przystępują do egzaminu przed Państwową Komisją Egzaminacyjną powołaną przez WOZŻ.

Egzamin nie jest obowiązkowy, bez Patentu możesz prowadzić jachty o długości do 7,5 metra. Jednak większość firm czarterowych wypożycza jachty tylko na jego podstawie.

 

 

Pogoda dla Żeglarzy

meto.icm.edu.plwww.zagle.pogodynka.plwww.pogodynka.plwww.windguru.czwww.facebook.com

 
kurs żeglarski, szkolenia żeglarskie, sternik jachtowy, czarter jachtu, rejsy morskie, rejsy szkoleniowe
Copyright 1998-2013 szkolenia-zeglarskie.eu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Webmaster Jacht.pl