Gościmy na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Home Aktualności
Aktualności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mirek   
Czwartek, 04 Kwiecień 2013 07:48

Przyjmujemy zapisy na kurs SRC w Poznaniu

są jeszcze wolne miejsca

startujemy po zgłoszeniu się conajmniej 6 osób

7 godzin wykładów

egzamin w tym samym dniu

zapraszamy

 
Tablica Pamięci Władysława Wagnera odsłonięta ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 12 Luty 2012 15:31

Logo Wagner Sailing Rally 2012 Na maleńkiej wysepce Bellamy Cay w archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych została zainstalowana i uroczyście odsłonięta Tablica Pamiątkowa ku czci Władysława Wagnera. W latach międzywojennych opłynął on świat pod żaglami zapisując się w historii jako pierwszy Polak, który tego dokonał. Jego podróż trwała siedem lat. Mimo wielu przeciwności przeciął ponownie swój farwater na Atlantyku latem roku 1939. Triumfalny powrót do Gdyni został uniemożliwiony niemiecką inwazją na Polskę i wybuchem II Wojny Światowej. Jej geopolityczne konswekwencje i dożywotnie pozostanie Wagnera na emigracji spowodowało prawie kompletne wymazanie żeglarza i jego historycznego osiągnięcia ze społecznej pamięci Polaków. Koniec okresu PRL i odzyskanie niepodległości prawie nic w tej sprawie nie zmieniły.

O pamięć tą żeglarze postanowili się upomnieć. Rok 2012 został przez nich obwołany Rokiem Wagnera. Na ten właśnie rok wskazują trzy ważne i okrągłe rocznice. Stulecie urodzin, dwudziestolecie zgonu i osiemdziesięcio-lecie wyruszenia dziewiętnastoletniego Wagnera w rejs.

Więcej…
 
Mazury/System ostrzegania dla żeglarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez PAP   
Wtorek, 14 Czerwiec 2011 12:47

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie zaczął w poniedziałek odbiór techniczny systemu masztów, które mają ostrzegać mazurskich żeglarzy przed załamaniem pogody. System może się do końca nie sprawdzić, gdyż prognozy dla Mazur nie są dokładne - uważają ratownicy.

Zbudowany za 5 mln zł system ostrzegania żeglarzy przez nagłym załamaniem się pogody na mazurskich jeziorach składa się z 17 wysokich masztów, które stanęły wzdłuż całego Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Więcej…
 


Pogoda dla Żeglarzy

meto.icm.edu.plwww.zagle.pogodynka.plwww.pogodynka.plwww.windguru.czwww.facebook.com

 
kurs żeglarski, szkolenia żeglarskie, sternik jachtowy, czarter jachtu, rejsy morskie, rejsy szkoleniowe
Copyright 1998-2013 szkolenia-zeglarskie.eu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Webmaster Jacht.pl